Bureaucratie is soms heel vervelend als je bijvoorbeeld te maken krijgt met de zogenaamde ‘paarse krokodil’ situaties waarin simpele dingen door veel te veel papierwerk nodeloos complex worden gemaakt. Maar tegelijkertijd zorgt een bureaucratisch apparaat er ook voor dat heel veel zaken juist efficiĆ«nt kunnen worden uitgevoerd. Het probleem is vaak dat we te ver doorslaan en de bureaucratische methode niet langer als middel maar als doel zien. Maar zolang je het doel niet uit het oog verliest en beseft dat het papierwerk een noodzakelijk middel is om die doelen op overzichtelijke wijze te kunnen bereiken, dan is de bureaucratie methode een groot goed. Net zoals met zo veel dingen is het fenomeen op zich niet verkeerd. Maar we kunnen doorschieten in het toepassen van het systeem en daardoor kan het inderdaad onnodig complex gemaakt worden. Als je bijvoorbeeld kijkt naar het huwelijk, dan kun je dat loskoppelen van het papierwerk en puur kijken naar de romantiek, de bruiloft, de trouwringen en al die mooie liefdevolle zaken die gepaard gaan met het huwelijk. Maar het is zeker niet onbelangrijk om ook goed naar het papierwerk te kijken. Als je namelijk gaat trouwen, dan ga je met elkaar een contract aan. Daar horen allerlei rechten en plichten bij die belastingtechnisch bijvoorbeeld veel voordeel op kunnen leveren. Maar ook als je toch besluit om uit elkaar te gaan, dan is het in wezen prettig dat heel veel zaken zijn vastgelegd in het papierwerk. Daardoor kun je het scheiden als het ware vergemakkelijken, omdat je van te voren hebt afgesproken hoe je bijvoorbeeld omgaat met de bezittingen. Daarom is uit elkaar gaan zonder samenlevingscontract vaak een stuk ingewikkelder. Je hebt dan niets vastgelegd op papier. Je kunt dan niet terugvallen op de bureaucratie dat als het ware als een fundament onder een relatie kan liggen. Dat betekent dat uit elkaar gaan zonder samenlevingscontract je veel minder houvast biedt waar je op terug kunt vallen. Als je net twee weken samenwoont, dan is uit elkaar gaan zonder samenlevingscontract uiteraard geen probleem. Maar als je 10 jaar lang hebt samengeleefd, dan heb je een heel leven opgebouwd. Je hebt dan bijvoorbeeld gezamenlijk bezittingen, gezamenlijk vermogen en misschien zelfs kinderen. Als je vervolgens kiest voor uit elkaar gaan zonder samenlevingscontract, dan moet je alles ter plekke afspreken. Dat is echter lastig als je gezamenlijk bezit hebt. Als je kort samenwoont, dan neemt ieder zijn of haar eigen spullen mee en dan ben je klaar. Maar als je langer samenwoont, is die scheidslijn veel minder helder. Vooral met kinderen is het soms lastig.
Schakel hulp in bij uit elkaar gaan zonder samenlevingscontract
Om het uit elkaar gaan zonder samenlevingscontract te versoepelen, kun je de hulp in schakelen van simmelink Advocatenkantoor. De advocaat kan jou dan helpen, of jullie samen, om via de juiste afspraken alles in goede banen te leiden. Vooral wanneer er kinderen in het spel zijn is het van groot belang dat alles soepel verloopt.
Kijk voor meer informatie op simmelink.nl
Mocht je meer willen weten over uit elkaar gaan zonder samenlevingscontract, dan kun je terecht op de website van simmelink.nl. Hier vind je ook informatie over:
- Echtscheiding
- Ontbinden geregistreerd partnerschap
- Scheiden van tafel en bed




